Ulga dla komputera i procesora w upalne dni

 

Upały mają wpływ na większość urządzeń elektronicznych. Nie daj się zaskoczyć przegrzaniem komputera.

Pomiędzy procesorem każdego PC-ta, a radiatorem z wentylatorem powinna znaleźć się warstwa pasty, o której nie każdy wie lub pamięta.

Dzięki zastosowaniu past termoprzewodzących o najwyższych współczynnikach przenikania ciepła możliwe jest skuteczne przekazanie ciepła do radiatora bez konieczności zmiany całego układu chłodzenia. Utrzymanie odpowiedniej temperatury, choć nie jest łatwe, to w znacznym stopniu wpłynie na stabilne działanie komputera bez widocznych spowolnień.

W ofercie amperlux.pl znajdują się pasty polskiej produkcji o wysokiej jakości i zróżnicowanych parametrach. Dostępne są między innymi pasty na bazie srebra, złota, pasty silikonowe.

Przykładowo pasta na bazie złota pozwala na obniżenie temperatury procesora o około 6 stopni bez konieczności zmiany radiatora.

Jeżeli posiadasz laptopa to do chłodzenia procesora wykorzystany został najprawdopodobniej tak zwany termopad (thermopady).

Taśmy termoprzewodzące stosuje się tam, gdzie nie jest możliwe zastosowanie pasty termoprzewodzącej. Termopady są bardzo elastyczne i charakteryzują się wysoką ściśliwością, która zapewnia dobre dopasowanie do elementów wymagających chłodzenia. Termopady dostępne w różnych rozmiarach.