• Odbiór zużytego sprzętu

Kiedy zamawiasz nowy sprzęt, możesz bezpłatnie oddać nam swój zużyty sprzęt tego samego rodzaju i o tych samych funkcjach.

Jeśli nie kupujesz nowego sprzętu – zużyty możesz oddać w niektórych sklepach lub punktach zbiórki odpadów. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Możesz oddać zużyty sprzęt, jeśli jednocześnie kupujesz nowy!

Jeśli kupujesz u nas sprzęt elektroniczny lub elektryczny dla gospodarstw domowych, możesz bezpłatnie oddać zużyty sprzęt. Twój zużyty sprzęt musi być tego samego rodzaju i o tych samych funkcjach, co nowy. Na przykład, kiedy kupujesz u nas nowy pralkę, możesz oddać nam swoją starą pralkę.

W jakim stanie powinien być sprzęt, który nam oddajesz?

Sprzęt, który oddajesz, musi być kompletny. Nie może być też zanieczyszczony w sposób, który może zagrażać życiu lub zdrowiu. Oznacza to, że możemy na przykład odmówić przyjęcia smartfona z wylaną baterią.

Jak oddać zużyty sprzęt w sklepie stacjonarnym?

Jeśli robisz zakupy w sklepie stacjonarnym, zabierz zużyty sprzęt elektroniczny lub elektryczny ze sobą. Kup nowy sprzęt i oddaj bezpłatnie zużyty sprzęt elektroniczny lub elektryczny.

Jak przekazać nam zużyty sprzęt przy zakupach z dostawą, czyli na odległość?

Jeśli kupujesz sprzęt z dostawą (zakupy na odległość) – zadzwoń do nas pod +48 504 504 721 lub napisz na e-sklep@amperlux.pl. Ustalimy wspólnie termin, w którym kurier odbierze od Ciebie bezpłatnie zużyty sprzęt elektroniczny lub elektryczny z tego samego adresu.

  1. Zapewniamy klientom nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.
  2. Dostarczając klientom sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych zapewniamy nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.
  3. W sklepach fizycznych o powierzchni co najmniej 400 m2 jest przyjmowany nieodpłatnie bez konieczności zakupu nowego sprzętu zużyty sprzęt pochodzący z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm.
  4. W sklepach fizycznych o powierzchni sprzedaży poniżej 400 m2 zakazane jest zbieranie niekompletnego zużytego sprzętu oraz części pochodzących ze zużytego sprzętu.
  5. Za niekompletny zużyty sprzęt uważa się sprzęt, który nie zawiera istotnych, z uwagi na przeznaczenie sprzętu do jakiego został zaprojektowany, części składowych, podzespołów i materiałów eksploatacyjnych, stanowiących część sprzętu, z którego powstał zużyty sprzęt, w dniu wprowadzenia do obrotu tego sprzętu.

Pamiętaj:

  1. zakazane jest umieszczanie zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami,
  2. posiadacz zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych jest obowiązany do przekazania go zbierającemu zużyty sprzęt lub innemu podmiotowi uprawnionemu znajdującego się w bliskiej odległości np. PSZOK.

W jaki sposób można oddać zużyty sprzęt?

Jeśli chcesz skorzystać z opcji nieodpłatnego zwrotu zużytego sprzętu, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Zgłoszenie odbioru zużytego sprzętu prześlij na adres e-mail e-sklep@amperlux.pl
  2. Oczekuj na zwrotnego maila z informacją, kiedy odbierzemy od Ciebie zużyty sprzęt. Pamiętaj, że mamy 30 dni na jego odbiór od momentu otrzymania zgłoszenia.
  3. Przygotuj zużyty sprzęt do odbioru. Produkt recyklingowany musi być kompletny, odpowiednio zabezpieczony i wystawiony przed budynek. W przypadku zmywarek i pralek, konieczne jest ich osuszenie, zaś chłodziarko-zamrażarki powinny zostać rozmrożone. Odbierany sprzęt powinien być przygotowany na palecie i przymocowany do niej.