• Odtwarzacze DVD

Wydawać się mogło, że odtwarzacze DVD odejdą w niepamięć, to wciąż posiadają grono swoich zwolenników, a można odnieść wrażenie, że przechodzą obecnie renesans jak było to w przypadku płyt winylowych. Choć producenci mocno ograniczyli swoją ofertę tego typu sprzętów to w naszej kategorii odtwarzaczy DVD utrzymujemy w sprzedaży sprzęty warte uwagi jak i akcesoria do odtwarzaczy DVD takie jak przewody HDMI, kable, półki do ściennego montażu.

  • Parametry

Czy odtwarzacz DVD odtworzy płyty CD?

Dokonując zakupu sprawdź parametry techniczne sprzętu. Większość obecnie sprzedawanych odtwarzaczy posiada taką opcję, ale nie jest to obowiązkowe. Tak np. konsola Playstation 4 choć posiada możliwość odtwarzania płyt DVD, to płyty CD z muzyką już na niej nie odtworzymy.

Czy warto kupić odtwarzacz DVD?

Odtwarzacz DVD, obecnie wciąż cieszy się dużą popularnością dla miłośników kina jak również nagrań z imprez rodzinnych, które w poprzednich dekadach zapisywane były właśnie na płytach DVD. Szczególnie warto zakupić taki odtwarzacz jeżeli nie potrzebujemy funkcji odtwarzacza Blu-ray, bo jest on znacznie tańszy, a współcześnie również posiada złącze HDMI.

Odtwarzacz DVD do samochodu

Ciężko obecnie znaleźć odtwarzacze DVD składane z zintegrowanym ekranem. Ze względu na swoje wymiary można w samochodzie (w szczególności dostawczym) zastosować współczesny mały odtwarzacz i zasilić go z przetwornicy.

Dobry odtwarzacz DVD do muzyki

Ważne jest, aby odtwarzacz posiadał funkcję odtwarzania płyt CD oraz pendrive USB oraz w obecnych czasach plików mp3. Do słuchania muzyki sprawdzi się odtwarzacz DVD z funkcją odtwarzania płyt CD i USB marki Philips, który znajduje się w naszej ofercie. Wyposażony on został w wyjście HDMI oraz RCA, więc podłączymy go do nowszych oraz starszych sprzętów audio.